Flash Recovery : Záchrana dat (obnova dat) z USB flash disků, SSD disků, paměťových karet, digitálního fotoaparátu, videokamery, PDA
První pomoc:  Volejte Hotline 777-OBNOVA (777-626682)

Přihlášení

Záchrana dat z flash pamětí nyní efektivněji

DATARECOVERY, s.r.o., přední česká společnost specializující se na záchranu dat, otevírá 1. září 2009 samostatnou divizi FlashRecovery, která na český trh přinese dosud nedostupné služby obnovy dat z flash pamětí.

Média typu flash používá mnoho uživatelů jako pohotovou a často i jedinou zálohu svých nejpoužívanějších souborů. Z různých důvodů jsou flash média používána jako nosiče dat digitálních záznamníků, MP3 přehrávačů, osobních identifikátorů, USB klíčenek, digitálních fotoaparátů, osobních organizérů, mobilních telefonů. V celé řadě notebooků a netbooků jsou flash paměti používány namísto klasických harddisků.

Tato populární zařízení jsou přitom poměrně citlivá. „Záchrana a obnova dat z flash karet má svá specifika, což byl důvod vyčlenění samostatné divize v rámci naší společnosti. S rostoucím používáním flash karet a jiných flash pamětí tak naši klienti dostávají dosud nedostupný odborný servis,“ říká Ing. Petr Kavan, ředitel společnosti DATARECOVERY, s.r.o.

Podle získaného vyjádření dokáží pracovníci divize zachránit data z flash pamětí při jakékoli závadě datového nosiče, vyjma fyzického zničení vlastního paměťového čipu. Divize FlashRecovery je podle vyjádření pracovníků společnosti DATARECOVERY, s.r.o. jediným pracovištěm v České republice, kde dokáží obnovit data z flash disků i při nefunkčním čipu řadiče paměti.

Počínaje zářím bude divize FlashRecovery zajišťovat záchranu a obnovu digitálních dat pro všechny běžně používané druhy flash médií:

USB flash disky

  • USB paměťová zařízení (tzv. „klíčenky“)
  • autentizační předměty (tzv. „tokeny“)

Paměťové karty do fotoaparátů, mobilních telefonů, kamer a jiných zařízení

  • CompactFlash (CF), vč. např. MicroDrive
  • SecureDigital (SD), vč. miniSD a microSD
  • SmartMedia (SM)
  • MemoryStick (MS), vč. MemoryStick Pro, MemoryStick Duo
  • MultiMedia Card (MMC)
  • xD-Picture Cards

Solid-state drives (SSD disky)

PCMCIA flash disky

Výhodou samostatné divize FlashRecovery je výhradní specializace na tento typ záchrany dat. Pro zákazníky to znamená především jistotu rychlého a odborného řešení v situacích, kdy jejich flash disk nebo karta hlásí závadu. Obnovu dat z poškozených harddisků a všech ostatních typů digitálních nosičů bude i nadále zajišťovat mateřská společnost DATARECOVERY, s.r.o.

Další informace lze obdržet na stránkách www.flashrecovery.cz.