Flash Recovery : Záchrana dat (obnova dat) z USB flash disků, SSD disků, paměťových karet, digitálního fotoaparátu, videokamery, PDA
První pomoc:  Volejte Hotline 777-OBNOVA (777-626682)

Přihlášení

Příčiny ztráty dat z flash médií

Nejčastější mechanická poškození

Škody způsobené uživateli vznikají nejčastěji jako následek nečekaných nehod, ať už mechanických (zejména v případě USB klíčenek), nebo softwarových (například při manipulaci s digitálními snímky). Některá zařízení s flash pamětí svým malým rozměrem drobné katastrofy doslova přitahují.

K nejčastějším nehodám nebo nevhodným způsobům zacházení patří:

 • vykopnutí a rozlomení USB flash disku z počítače při zbrklém pohybu nohou;
 • odpojování flash médií od počítače během kopírovacích procesů;
 • omylem smazané soubory;
 • polití USB flash disku kávou nebo jinou tekutinou (například na pracovním stole);
 • domácí mazlíčci;
 • násilné zatlačení chybně natočené flash karty do digitálního fotoaparátu;
 • pád fotoaparátu nebo videokamery do vody;
 • poškození způsobené extrémním výkyvem tepla a zimy, příp. ohněm.

Jiné časté příčiny nedostupnosti dat:

 • výpadky nebo přepětí elektrické energie;
 • ztracené či zapomenuté heslo souborů nebo samotného média;
 • virové útoky.

Flash média používá mnoho uživatelů jako příruční a často i nejaktuálnější zálohu svých nejpoužívanějších souborů. Co je příčinou nečekaného poškození nebo ztráty dat z digitálních přístrojů užívajících paměti typu flash? Jaké záchranné kroky je třeba podniknout? Čeho se naopak nezbytné se vyvarovat?

Mezi výhody, které si flash disk i flash karta drží oproti některým jiným datovým nosičům, patří vysoká kompaktnost, vyšší odolnost proti poškození (oproti harddisku), vyšší kapacita (oproti CD nebo DVD), malá spotřeba elektrické energie a minimální nároky na instalaci a softwarové ovladače. Flash disky a flash karty však mají i svá omezení.

Technická omezení

Hlavním limitem všech druhů flash médií je oproti klasickým pevným diskům výrazně omezený počet přepisů uložených dat. Po uběhnutí určitého počtu cyklů nahrávání a mazání souborů se začíná zhoršovat integrita zápisů, ačkoli uživatel nemusí dlouhou dobu nic pozorovat.

Vedle náhlé nedostupnosti způsobené technickými parametry flash pamětí jsou častou příčinou náhlé nedostupnosti uložených souborů různé nehody doma či na pracovišti a rovněž nevhodné zacházení se zařízením.

Obnova dat z poškozených Flash pamětí

Naši specialisté využívají při záchraně a obnově dat špičkové přístroje a nejmodernější digitální techniku v naší kvalitně vybavené laboratoři. Disponujeme nejmodernějšími proprietárními pomůckami pro analýzu a obnovu dat. Díky tomu jsme schopni zachránit i data na samé hranici současných technických možností.

Společnost DATARECOVERY, s.r.o., dokáže jako jedna z mála na evropském trhu zachránit data z elektronicky i mechanicky poškozených flash pamětí a to bez ohledu na použitý řadič a logické uspořádání.

Zajišťujeme rychlý a profesionální servis záchrany dat. Kontaktujte nás.