Flash Recovery : Záchrana dat (obnova dat) z USB flash disků, SSD disků, paměťových karet, digitálního fotoaparátu, videokamery, PDA
První pomoc:  Volejte Hotline 777-OBNOVA (777-626682)

Přihlášení

Úspěšná záchrana dat z SSD disků Kingston

Praha, 22. března 2011 - DATARECOVERY jako první na světě provedla úspěšnou záchranu dat z high-end SSD disku Kingston SSDNow.

„Záchranu dat z SSD disku tohoto typu považuji za mimořádný úspěch,“ uvádí Petr Kavan, ředitel společnosti DATARECOVERY, a dodává: „Podle dostupných informací jsme první na světě, komu se obnova dat z tohoto typu média podařila.“

Technici DATARECOVERY tímto úspěchem opět posunuli hranice možností v oblasti záchrany a obnovy dat. SSD disky obecně jsou velmi rozšířené, značka Kingston je navíc velmi oblíbená.

Vyvinutý algoritmus pro záchranu dat je výsledkem vlastního výzkumu společnosti DATARECOVERY. „Vývoj nových algoritmů je zdlouhavá detektivní práce. Je to jako hledat lék na nemoc, o které jste nikdy předtím nic neslyšeli,“ dodává Karel Jelínek, hlavní technik společnosti DATARECOVERY.

Při analýze struktury dat konzultovali specialisté DATARECOVERY své zkušenosti rovněž s mnoha odborníky po celém světě, ovšem bez úspěchu. Obnovu dat z high-end SSD disků Kingston SSDNow před nimi ještě nikdo úspěšně nerealizoval. „Dnes se nám podařilo úspěšně realizovat obnovu dat z nejkomplikovanějšího modelu této řady, Kingston SSDNow V100. Tento konkrétní disk předtím neúspěšně „oběhl“ mnoho specializovaných laboratoří nejen v Evropě,“ dodává Karel Jelínek.

První úspěšná záchrana dat byla provedena prakticky „ručně“, nyní probíhají práce na automatizaci a urychlení celého procesu.

DATARECOVERY je ryze českou společností. Její odborníci se záchranou dat zabývají již od roku 1991. Působí v České republice, Německu, Maďarsku a na Slovensku, její služby ale využívají zákazníci z celé Evropy. DATARECOVERY disponuje rozsáhlým know-how a především prvotřídně vybavenou laboratoří.